06 Ocak 2013

bugünü kucaklıyorum ve 2013 'ü

 Şimdiyi kutluyorum. Çünkü bir kere, bir daha yok. Tanına bakmaz, kokusunu içime çekmez, sesini duymazsam, gözlerinin içine bakıp, olan biteni beynime kaydetmezsem  her şeyi unutup gidicem. Geleceği kontrol edeyim diye bugünü pas geçmek istemiyorum. Sürekli geçmişten bahsedip "ben böyleydim, böyle başardım, bunu da yaptım, başıma ne sıkıntılar geldi, bunları yok sayamam o yüzden herkes duysun" diye bugünün zamanını çalmaya da gerek yok. Bugün ,içinde dünü de barındırır zaten. Dünkü sen bugünkünün kardeşidir, arkadaşıdır. Seni sen yapmıştır. Yaşanan tek bir gün eksilseydi hayatımızdan bambaşka biri olurduk. Seni seversen eğer, geçmiş, sadece bir gülümseme olur yüzünde. Bugünü de sevmeyi öğretir sana ve en büyük hediyesi de başkalarının da seni sevmesidir. Ve anı kaçırmamanın ne kadar önemli olduğunu bilirsin. Bugünün tekrarının olmaması, kalbinde, yaşamayı zorunlu kılar. Çünkü insansın, yitip giden her şeye üzülürsün. Çaresi şimdiyi kucaklamak, içine çekmek, aklına kazımak, hatırlanacak güzel bir anı olarak kalmasını sağlamak. Mutlu olmaya bakmak, mutlu etmeye çalışmak. Kırmamak ve kimsenin seni kırmasına izin vermemek. Günü gülümseyerek taçlandırmak hayat kumbarana güzel bir hazine koymak gibidir. İçime sinmiş her gün geçmişimi yeniden şekillendiriyor. Ben olmanın bütün nimetleri üzerimde. Nefes alıyorum ya yeter sanki.
 2013 de etrafım yine sevdiklerimle sarılı olsun. Sağlığım en büyük şansım olsun. Hiçbir şey ertelenmesin. Hayallerimin mimarı, içimdeki çocuk büyümesin. Hüzünler göz açıp kapayıncaya kadar geçsin. Sürprizler beni neşelendirsin. Kahkahalarımı her bir yana çekinmeden savurmaya devam edeyim. Gülümsemelerim yayılsın da herkese bulaşsın. Kalbim güm güm atsın, tıka basa dolsun. İçim fıkır fıkır kaynasın. Aklım hazır ve alıcı olsun, üretsin, çağlasın, coşsun. Daha çok mutlu yüz göreyim de sinerji olsun, pozitiflik dolsun, kadehlerimiz huzura tokuşsun. Şükürlerim yerini bulsun.Ve mutlaka bir kaç tane mucize olsun.
Kollarımı iki yana açabildiğim kadar açtım, bekliyorum.
Kimseyi kayırmıyorum. Bu dileklerim isteyen herkes için gerçek olsun.

13 yorum:

safransarı dedi ki...

Löp löp et olsun :d . Ne güzel dilekler istekler bunlar. Umarim her daim kalbin gibi güzel yaşarsın dünü \ bugünü \ yarını .. :)

ne dedim ben dedi ki...

Oh olsun, bal olsun :)
Teşekkür ederim. Umarım sen de ancak hayal edilebilecek kadar güzel bir yıl yaşarsın :)

asyayazar dedi ki...

Ne güzel bir yazı." Bir ayağın geçmişte, bir ayağın gelecekte olursa bu güne sadece işersin " diye bir cümle okumuştum yabancı bir kadın ressamla yapılan röportajda.Yıllar geçti hiç unutmadım bu sözü.
Her şey gönlünce olsun sevgili Nerissa:)

ne dedim ben dedi ki...

Ne güzel söylemiş yabancı kadın ressam :) Asya, senin de her şey dilediğin gibi olsun. Bir şiir yazasım geldi sana :)

Bol bol dileklerin olsun
Hepsi de gerçek olsun
Gözlerin sadece mutluluktan dolsun
Sevgili güzel Asya
2013 senin yılın olsun.

asyayazar dedi ki...

Neredeyse gözlerim yaşla dolacaktı:)Teşekkürler

asyayazar dedi ki...

Yine ben,şu an Sırça Fanus`u okuyorum, haklıymışsın, keşke yaşasa ve daha çok yazsaymış. Oldukça yavaş okuyorum çünkü öyle güzel cümleleri var ki, tadına varabilmek için tekrar tekrar okuyorum. Sen hatırlatmasan belki de çok sonra okuyacaktım, teşekkürler

Karapaks dedi ki...

veladdiin amin :)

ne dedim ben dedi ki...

asyayazar; Ne demek rica ederim :) Filmi de var o kitabın. Okuduktan sonra izledim ben de. Başka yazarları da musallat ediyim mi başına ne dersin ;)

ne dedim ben dedi ki...

Karapaks; veladdiin kim ki :)yine de amin :)

SONSUZKUYU dedi ki...

ne pozitif bir yazı olmuş bu, umarım sadece sene başlarında olmuyordur bu durum...
dilerim dilekleriniz gerçek olur ve mucizelerle karşılaşırsınız,
iyi seneler :)

ne dedim ben dedi ki...

SONSUZKUYU; Teşekkür ederim :) Ben de umuyorum bütün bir sene aynı heyecanı yaşarım :) İyi seneler :)

oyumben dedi ki...

İnsan niyet ettiğini yaşarmış. Dilekler birleştiğinde niyet olur. :)

ne dedim ben dedi ki...

Dilerim niyetlerimiz gerçek olur :)